Živý slunečník

Slunečník z živé vrby

Vrbové igloo z živé vrby
Vrbové teepee z živé vrby
Vrbový tunel z živé vrby
Živý vrbový slunečník
Vrbový altán s korunou
Hlavové vrby
Vrbové zastínění pískoviště - altán z živé vrby
Vrbové bludiště z živé vrby
Vrbový živý plot
Vrbové oblouky z živé vrby
Vrbové sochy z živé vrby
Další produkty

Po roce pozorování a testování jsme hrdí, že vám můžeme představit zcela nový a unikátní produkt. Je jím živý slunečník, jeho pět prototypů láká turisty na přírodní koupaliště Dachova. Je to také náš první produkt, který jsme přihlásili do patentového řízení. Vrbové slunečníky je možné spojovat do souvislých zastíněných ploch. 

První, max. druhou sezónu "noha" slunečníků obrůstá menšími výhony, při správné péči je tento růst zastaven. Noha slunečníku již zůstane trvale holá.

Živý slunečník z vrby 19.7.06

Živý slunečník z vrby 19.7.06

Živý slunečník z vrby 19.7.07

Živý slunečník z vrby 19.7.07

Živý slunečník z vrby 19.7.04

Živý slunečník z vrby 19.7.04

Živý slunečník z vrby 19.7.02

Živý slunečník z vrby 19.7.02

Živý slunečník z vrby 19.7.01

Živý slunečník z vrby 19.7.01

Živý slunečník z vrby 19.7.08

Živý slunečník z vrby 19.7.08

Živý slunečník z vrby 19.7.03

Živý slunečník z vrby 19.7.03

Vrbové slunečníky jsou prvním, zcela originálním dílem Žanety. Jde o světově unikátní projekt, který nevznikl inspirací z obrázků či jako kopie jiných podobných staveb ve světě. Je to její první „vrbově umělecký“ počin. Její slunečníky z živé vrby sklízí nečekané ovace, což nás moc těší.

„Slunečníky jsou přirozeným vyústěním naší práce s tímto materiálem. Velice dlouho jsme vytvářeli stavby, které měly sloužit k zastínění pískoviště, posezení či pro hru. Většinou se pro tyto účely používají půlstavby teepee či igloo, ale když se řekne stínění, představíme si spíše markýzu nebo slunečník… a tak se začal rodit nápad, který nám nakonec dovolili uvést v život na koupališti Dachova v Hořicích. I když jsme přišli jen s maketou vyrobenou z alobalu a několika náčrtky, myšlenka tamní architekty nadchla. A to byl ten hlavní moment, který vdechl našim vrbovým slunečníkům skutečný život,“ říká majitelka firmy NAPLOT.CZ, Žaneta Tušerová.

Vrbový živý slunečník

Půdorys: kruh

Min. průměr základny: 1 m

Max. průměr základny: 4 m

Max. výška: 2,8 m

Ideální rozměr: 

  • výška 2,3 m + průměr 3,5-4 m

Možné modifikace:

  • základna elipsa

  • počet prutů ve svazku 

  • materiál: Salix Alba, Salix Viminalis

Napojení na další objekty pouze dotykem

Vhodné do mírného svahu: ano

Toužíte po živých stavbách?
KONTAKTUJTE NÁS! 

 

Jak poznám kvalitní vrbovou stavbu a podle čeho zvolit dodavatele živých staveb?

VÝBĚR MÍSTA JE ZÁSADNÍ

Realizátor musí být dostatečně informován o místu, kde má být stavba provedena. Ne každý kousek zahrady či parku je pro výsadbu vrbové stavby vhodný. Pokud nejste předem dotazováni, zbystřete. Stavba vysazená na nevhodném místě nebude prosperovat, může schnout, a to i přes pravidelnou zálivku, a do několika let zcela uhyne. 

 

CENA JAKO VÝBĚROVÉ KRITÉRIUM

Cena je důležitým kritériem při výběru, ale neměla by být jediným a hlavním měřítkem. Nejlevnější není vždy nejlepší, platí v tomto případě dvojnásob. Nepořizujete si přeci živou stavbu na jednu či dvě sezóny! Měla by vám sloužit několik desítek let. Neodborná a nepečlivá výsadba s nízkým počtem úvazů z nekvalitního materiálu a malým počtem použitých větví při výsadbě, bude mít za následek jediné – vrbová stavba bude velmi pomalu houstnout a po degradaci úvazového materiálu se celá rozplete.

 

ŽÁDEJTE „NÁVOD K POUŽITÍ“

Po realizaci stavby byste vždy měli být poučeni o tom, jak se o vaši živou stavbu z vrby starat. Představa, že se vrba ujme všude a že je to vlastně plevel, je sice romantická, skutečnosti je však jiná. I vrbová stavba vyžaduje každoroční pravidelnou péči, má-li vám dělat radost a vypadat po dlouhá léta tak, jako v první sezóně. Návod by měl obsahovat nejen informace o zálivce, ale zejména o střihu vrbových staveb, který je pro jejich údržbu a do budoucna také bezpečnost dětí, nezbytný.

 

ZAPLAŤ A UŽ „NEOTRAVUJ“?

Často se setkáváme s majiteli staveb, kteří si za nemalé peníze pořídili dětské hřiště z vrby, ale o tom, jak o ně pečovat, mají málo informací. Realizátor vaší stavby by s vámi měl být několik prvních let v pravidelném kontaktu. Naši klienti dostávají 4x do roka informace o tom, co je právě nutné s jejich stavbami dělat a na co by neměli zapomenout. O kondici jejich staveb se zajímáme, jelikož je to také naše vizitka. Každý z našich klientů také může každoročně využít možnosti naší odborné zimní údržby živých staveb, která probíhá od prosince do konce února.

 

ČISTO, JAKO V POKOJÍČKU

Po realizaci živé stavby z vrby byste na zahradě neměli mít jako po výbuchu. Zbytky ostříhané vrby, kusy geotextilie, ústřižky úvazového materiálu, pytle od hlíny, napínací dráty či hřebíky, to vše by měl realizátor po stavbě vrbového tunelu, živého altánu, teepee či jiné přírodní stavby bez vašeho napomínání automaticky uklidit.  Pokud ne, žádejte o to. U slušných firem je to zcela samozřejmé. Každý realizátor musí mít tyto činnosti již zakalkulovány v ceně stavby. Za tyto činnosti byste rozhodně neměli platit nic na víc.

Zpět na domovskou stránku živých staveb naplot.cz

Žaneta Tušerová

Ředitelka

NAPLOT.CZ

Proutěné ploty a živé stavby z vrby

Mobil: 721 580 418

Email: info@naplot.cz
www.naplot.cz
www.proutenedekorace.cz

 

Martin Tušer

Manažer rozvoje projektů

NAPLOT.CZ

Proutěné ploty a živé stavby z vrby

Mobil: 607 655 614

Email: tuser.martin@naplot.cz
www.naplot.cz
www.proutenedekorace.cz

Vrbové igloo
Vrbové týpí z živé vrby
Vrbové tunel z živé vrby
Vrbový slunečník
Vrbový altán s korunou
Výsadba hlavových vrb
Vrbové zastínění pískoviště z živé vrby
Vrbové bludiště z živé vrby
Vrbový plot z živé vrby
Vrbové oblouk z živé vrby
Vrbové sochy z živé vrby
Vrbové stavby z živé vrby

Na plot / telefon +420 721 580 418 / info@naplot.cz / Felklova 2005, 25263 Roztoky, Česká republika

© na plot kopírování textů nebo obrázků ZAKÁZÁNO

  • Facebook Long Shadow
  • Google+ Long Shadow
  • Pinterest Long Shadow