top of page
Zahradní proutěné ploty zajišťují Vaše soukromí 
Proutěné ploty na míru z namáčeného a následně napařovaného vrbového proutí pletené na míru přímo Vaší zahradě, Vašemu altánku, bazénu, balkónu či terase. www.naplot.cz

Konečně první zahradní zástěna, kterou budou milovat všichni

Vy i Vaši sousedé

Originální, luxusní, vkusné...
...proutěné zástěny z nabídky NA PLOT si jednoduše zamilujete.Budou střežit vaše nejpřísnější soukromí

  • s dotykem přírodního materiálu

  • s lehkostí bez přílišného zatížení prostoru hmotou

  • s vkusem a citem pro detail i krásno

  • po mnoho dlouhých šťastných let

  • jsou vyrobeny v České Republice, ne dováženy z Polska nebo Ukrajiny

Elegantně vyřeší Vaše potíže se zvídavými pohledy z ulice, s větrem či nadměrným osluněním Vaší pergoly či zahradního altánku nebo pomohou navodit pocit intimity a bezpečí u zahradního bazénu nebo na Vašem balkónu či terase.

Proutěný plot zajišťuje vaše soukromí

Instalace proutěných plotů na stávající oplocení

Z jakého proutí pleteme naše ploty a další výrobky? 

Proutěné ploty se upevňují na stávající, většinou drátěný, plot, pomocí vázacího drátu nebo plastových elektrikářských spojek cca ve 4-8 bodech. Rohože je možné upevnit také na dřevěné, kovové nebo jiné ploty v případě, že chceme snížit jejich průhlednost.
Vhodný způsob upevnění doporučíme na základě konkrétní aplikace.

Máte-li na pozemku pouze sloupky s napínacím drátem bez pletiva, nevadí. Je-li napínací drát alespoň ve třech výškáchů, můžeme ploty instalovat i na tuto konstrukci. Pletivo není nutné. 

 

Novinkou naší produkce jsou ploty se zápichem. Pokud nemáte v zahradě či u bazénu žádný plot, ale rádi byste si také užívali soukromí, vyberte si z naší nabídky proutěný plot se zápichem. Tyto ploty mají koncové tyče prodloužené o 50 cm a můžete je tak snadno po ošetření vhodným prostředkem, který vám doporučíme, instalovat do země. Ideální výška takového plotu je do 150 centimetrů.

V případě potřeby můžeme zajistit instalaci rohoží ve stejný den, kdy přivezeme zboží k Vám. Cena montáže je 140 Kč bez DPH za každý započatý běžný metr. Životnost proutěných plotů

Trvanlivost proutěných rohoží je až 15 let.Čím dříve po výrobě se proutěné ploty na konečné místo určení upevní, tím vyšší je jejich trvanlivost. Proutí není nutné nijak impregnovat nebo natírat.


Protože pleteme rohože z neloupaného napařovaného proutí, v okamžiku, kdy opouští naši výrobu, jsou plné vody. Dřevo by žádnou impregnaci nepřijalo. Pokud byste přece jen chtěli proutěný plot natřít, např. ve vlhké části zahrady, učiňte tak až v čase, kdy bude proutí vyschlé (min. půl roku v exteriéru). Protože je proutí neloupané, je třeba využít přípravků, které mají nízkou vyskozitu, např. impregnační olej Tikkurila Pinjasol color. Polotransparentní odstíny obsahují jak velmi účinné prostředky proti plísním a hnilobám, tak i UV filtr, který významně prodlužuje dobu ochrany. 

Další možností je pak nátěr např. napouštěcí fermeží.  

Již po staletí naši předkové věděli, že nejdelší životnost a kvalitu proutěných výrobků získají, pokud proutí nechají po sklizni nejdříve několik dlouhých měsíců sušit na slunci, a poté do něj znovu vrátí život a pružnost dlouhým, několikatýdenním, máčením.

 

My tento staletími ověřený proces následujeme a posunuli jsme ho ještě dál. Abychom získali krásnou a jedinečnou barevnost našich plotů, proutí po namáčení ještě napařujeme v čisté páře. Naše ploty se pak díky tomuto jedinečnému procesu, který neustále zdokonalujeme, nesesychají a zůstávají dlouho velice pružné, což usnadňuje jejich instalaci na konečné místo určení.  

 

A co nabízíme ještě navíc?

Naše proutěné ploty jsou stloukané. Stloukáním dosahujeme co nejvyšší možné neprůhlednosti našich plotů. Spotřeba proutí při této technologii je samozřejmě mnohem vyšší, čas strávený výrobou každého takového plotu je také mnohem delší, ale výsledek, který svým klientům nabízíme, je perfektní. 

Instalace proutěných plotů do prostoru bez upevnění na plot 

Pokud ještě plot nestojí nebo jde pouze o zastínění plochy v prostoru (bazén, altán), je možné upevnit plot mezi dřevěné nebo kovové sloupky a podle estetických požadavků i do volného prostoru.

 

Toužíte-li po samostatně stojícím plotu bez sloupků, vyberte si z naší nabídky proutěný plot se zápichem do země.

Proutěný plot umístěny do volného prostoru pro zakrytí bazénu a soukromí v zahradě
bottom of page