top of page
Proutěné obruby od Naplot.cz můžete využít k ohraničení květinových či zeleninových záhonků, zeleninových políček nebo k oddělení travních ploch a chodníčků ve vaší zahradě. Obruby z proutí vyrábíme na míru dle Vašich požadavků, nejvhodnější je hladký vzor
Proutěné obruby záhonů a chodníků 

Proutěné obruby cestiček ve Vaší zahradě nebo veřejném prostoru dodají kouzelnou atmosféru každému zákoutí. 

Již od minimální výšky 10 cm na silných větvích připravených k zatlučení do země představují poetickou alternativu k plastovým nebo betonovým prvkům. 

Je možné je ohýbat do oblouků i na menších poloměrech. 

Vrbičky, vrboviště, vrbové stavby, igloo z vrby, tunel z vrby
Živé stavby z vrby

Živé stavby z vrby jsou vrbové altány, igloo, tunely, ploty a další prvky vytvořené z dlouhých vrbových prutů. Během vegetačního období jsou zelené, obrůstají listím. 

Máme k dispozici celá komplexní řešení pro střediska ekologické výchovy, školky a dětská hřiště, obecní úřady, přírodní zahrady i aplikace pro privátní zahrady.  

Zelené stavby jsou pro dospělé i děti! Realizace pouze v období listopad - duben!

 

Více informací zde...

Svatební oblouk z živé vrby může být konkurenční výhodou pro hotel nebo zámek
Živý svatební oblouk z vrby 

Přinášíme novinku na český trh - zelený, živý, během sezóny olistěný, velmi dekorativní svatební oblouk z živé vrby. Vhodný je také pro dekorace v zahradách. 

Považujeme živý svatební oblouk za silnou konkurenční výhodu hotelů, zámků nebo zahrad, kde se konají svatební obřady venku. Svatební oblouk je také vděčnou dekorací pro focení svatebčanů. 

Nechte si uplést kompostér na míru vaší zahradě
Kompostér z masivních vrbových nebo lískových prutů

BIO kompostér na míru vaší zahradě. Slušivý kryt i pro váš stávající plastový kompostér, sud na vodu nebo studnu. 

 

Více informací zde...

Nechte si uplést kompostér na míru vaší zahradě
Hmyzí hotel - hmyzí domeček

Pro ekologickou výchovu i pro potěšení pro naše klienty vyrábíme a instalujeme hmyzí domečky. 

Hmyzí hotel je uzpůsoben tak, aby jeho střecha mohla být zatravněna. 

Hatě z lísky od naplot.cz
Haťování - vrbové a lískové hatě

 

Hatě jsou ploty, které byly často používány jako protierozní prvek pro zpevnění břehů řek nebo suchých koryt.

Dnes se vrací do naší krajiny buď jako luxusní architektonický prvek nebo je lze velmi efektivně využít pro zpěvnění svahů. 

Hatě pleteme z vrby nebo lísky dle požadavků kleinta až do průměru větví 7 cm. 

Více informací na našich stránkách www.hatovani.cz

Stránky o haťování břehů a svahů
Proutěné obruby záhonů z vrbového proutí pletené staroanglickým vzorem. Ten našim záhonkům dodává jedinečnou plasticitu a masivnost, která dá vyniknout krásnému vzoru. Staroanglický vzor má dvojnásobnou spotřebu proutí, což prodlužuje životnost záhonů.
Proutěné obruby vyvýšených záhonů

 

Obruby záhonů pro klasické i vyvýšené záhony. Jsou pleteny z masivních svazků tenkých prutů na tenkou osnovu. Tento způsob pletení dodává obrubě velmi plastickou strukturu.Proutěné obruby mají prodloužené pruty na zapíchnutí do země. Dodáváme je do délky až 6 m vcelku, výška obruby je volitelná.  

Proutěné ploty ve velkém formátu v šířce 3 nebo 4 metry jsou luxusním kouskem pro náročné zákazníky. Panely dají vyniknout vzoru v jednolité ploše a nemají žádné spoje a mezery. Dojem z proutěného plotu je tak víc než dokonalý.
Velkoformátové panely proutěných plotů

 

Jako jediní dodáváme panely až do rozměru 4 metry ve všech vzorech. Jednolitá plocha výpletu přináší novou dimenzi do zahradního designu. 

Proutěné ploty vyšších délek je možné tvarovat a tvořit z nich i oblouky ve volném prostoru. 

Plocha výpletu není přerušována žádnými spoji a vyniká tak čistota a přírodní vzhled proutěného plotu. Ještě více zvýrazňuje osadbu v zahradě. 

Více informací zde...

Samostatně stojící proutěné ploty jsou ideální všude tam, kde nemáte žádnou oporu, na kterou by bylo možné instalovat klasický proutěný plot. Tyto ploty mohou stát v prostoru samostatně a vytvoří tak soukromí i tam, kde to až dosud nebylo možné...
Samostatně stojící proutěné ploty se zápichem

Pokud ve Vaší zahradě, u bazénu či jinde chybí oplocení na které by bylo možné instalovat proutěný plot, nevadí. Nabízíme řešení v podobě samostatně stojících proutěných plotů se zápichem. Nepotřebují žádnou konstrukci. Mohou stát samostatně volně v prostoru okolo pozemku, záhonků, vašeho bazénu či jinde, kde toužíte po klidu a soukromí.
Proutěné ploty se zápichem je možné dělat pouze do výšky 140 cm. Délka osnovy, kterou je možné zapíchnout do země, je 40-60 cm. Buď je možné nechat delší pruty osnovy nebo místo některých prutů použít kovové trubky o průměru 2 cm. Ty jsou rozmístěny ve výpletu na okrajích a cca po 1 m délky. Jde o trvanlivější řešení. 

Pro vyšší samostatně stojící proutěné ploty je vhodnější předem zabetonovat klasické plotové sloupky, napnout napínací drát a připevnit panely na tuto konstrukci. 

Přímo ve Vašich zahradách vyplétáme kruhové záhony, kompostéry a další tvary na Vaše přání, které by bylo složité transportovat.
Kruhové záhony a obruby

 

Kruhové záhony, kompostéry, ovály či další tvary na přání klienta vyplétáme přímo na místě.   

 

 

Proutěné okenice, středověké ploty, stěny slamů, na které je následně instalována hliněná omítka, to vše jsou pro nás inspirativní projekty, které vnášejí do naší práce radost a nové pohledy.
Filmové dekorace a rekvizity
 

Okenice do středověkého mlýna, proutěné ploty z větví o průměru 3 cm nebo opevnění z 1. světové války... Dle požadavku produkce a ve spolupráci s architektem filmu dodáme i v expesních termínech. Máme dostatek různých druhů materiálu na skladě. 

Plot do svahu je naší specialitou, kterou jsme na přání klientů instalovali poprvé v Pardubicích. Proutěné ploty do svahu rádi zhotovíme také pro Vaši zahradu. Naplot.cz
Proutěné ploty do svahu a atypické rozměry
Klienti se se často dotazují, zda zahrada do svahu či s terénním zlomem je vhodná pro instalaci proutěného plotu. 

Máme s řešením těchto zadání zkušenost a jsme schopni vyrobit takový plot, který lze instalovat i do svahu. Právě velké formáty panelů pomáhají chránit soukromí našich klientů vysoce estetickým způsobem. Nevznikají přesahy, panely se nepřekrývají, plynule na sebe navazují. 

 

Umíme vyrobit také lichoběžníkové panely s přesností na centimetry. 

Plot do svahu je naší specialitou, kterou jsme na přání klientů instalovali poprvé v Pardubicích. Proutěné ploty do svahu rádi zhotovíme také pro Vaši zahradu. Naplot.cz
Proutěné výplety zahradních prvků

Zahradní nábytek, pergoly, altány s jedinečným designem. Proutěný výplet propůjčuje standardním věcem kolem nás kouzlo jedinečnosti. Přitom je vhodný jak do tradičního, tak i moderního exteriéru i interiéru. Podívejte se, co svedl nový nátěr stolu a proutěný výplet. 

bottom of page