top of page

NAŠE REALIZACE: proutěné ploty, živé stavby, hatě 

Na této stránce si můžete prohlédnout vybrané realizace proutěných plotů firmy Naplot.cz v zahradách našich klientů. Najdete zde i realizace dalších produktů, jako např. staveb z živé vrby, dětských hřišť či haťování. 

 

Naše realizace lískového výpletu lesní dřevěné lávky u Okoře

 

V průběhu ledna jsme byli přizváni ke krásnému projektu. V obci Noutonice byla postavena nová dřevěná lávka přes Zákolanský potok. Boky lávky jsme v průběhu její stavby vyplétali hrubými lískovými pruty. Mnohé měly v průměru 4 – 5 cm. Lávka tak dostala krásný kabát, který bude nejen ozdobou, ale přispěje i k celkovému zpevnění bočních ramen lávky na dlouhá léta. Lávku chodili turisté obdivovat již v průběhu její stavby. Věříme, že nový most bude přínosem nejen pro návštěvníky směřující na Okoř, ale zejména pro obyvatele Noutonic, kteří budou nyní moci bezpečně přes potok na procházku s dětmi i kočárky.

Naše realizace lískových hatí

 

Potěšilo nás, že kromě tisíců metrů čtverečných plotů jsme letos byli osloveni pro spolupráci na dalším unikátním projektu. Haťování nestabilního svahu v Podkozí na Křivoklátsku. 
Hatě jsme pletli z kmenů lísky silných až 8 cm. Ručně odkorněné akátové kůly poskytují plotu maximální stabilitu a trvanlivost až 30 let. Pokud i vy chcete mít něco podobného na své zahradě nebo ve svém projektu, zavolejte. Variant je mnoho, najdeme pro vás tu ideální.

Naše realizace proutěných plotů Tachlovice

Hladká varianta proutěného plotu vytvořila zastínění zahrady směrem k sousední parcele v řadové zástavbě a vytvořila soukromí u posezení u terasy, kde rodina tráví nejčastěji své chvíle při pobytu venku. 

Naše realizace proutěných plotů Jinočany

Klientovým přáním bylo opticky uzavřít terasu u soukromého domu. Terasa byla doplněna o plotové sloupky s napínacím drátem, na který byly upevněny panely šachovnicové varianty. Poprvé byl využit panel o délce 3 metry vcelku. Pro doplnění výraznější textury šachovnicového vzoru byly použity proutěné svazky, které také kryjí spoje jednotlivých plotových polí.

Naše realizace proutěných plotů Tišnov

Přáním klientky bylo vytvořit soukromí na terase u vstupu do salonu krásy. Místo, kde by se její klientky cítily příjemně a jak sama říkala, které by působilo jako kousek ráje na Zemi.

Montáž plotů v jednoduché variantě o výšce 180 cm proběhla na pevné balkonové zábradlí o výšce 100 cm. U této realizace jsme využili naši novinku - proutěné svazky pro krytí rohů a spojů mezi jednotlivými plotovými panely.

Naše realizace samostatně stojících proutěných plotů se zápichem jižní Čechy

Přáním klientky bylo vytvořit v zahradě kouzelná zákoutí, která by zahradu rozdělila do více samostatných celků, které by byly společně propojeny jednotícím prvkem - proutěnými ploty tvarovanými do oblouků. Jelikož však v zahradě nebylo žádné oplocení, na které by bylo možné plotové dílce umístit, vyrobili jsme pro klientku proutěné ploty v šachovnicovém vzoru se zápichem, které mohou stát zcela samostatně v prostoru bez jakékoli opory.

Proutěné ploty se zápichem do země zakrývají bazén, vytváří soukromí u lehátka a pomohly vnést barevný kontrast do rozkvetlé zahrady. Klientka si ploty dokázala po naší malé instrukci instalovat v zahradě spolu s manželem zcela sama bez nutnosti složitého betonování sloupků.

Naše realizace pro středověký historický film

V květnu  jsme byli přizváni ke spolupráci na tvorbě kulis pro německý historický film odehrávající se ve středověku. Pro film Poutnice, který se natáčí na Dolském mlýně, jsme vyráběli okenice z vrbového proutí. Ty byly následně patinovány a instalovány v oknech Dolského mlýna. Okenice byly dle zadání architektů vypleteny šachovnicovým vzorem, který se používal již v dobách středověku.

Naše realizace proutěných plotů Roztoky

I malá zákoutí si zaslouží naši pozornost. V této drobné realizaci bychom vám rádi ukázali, jak malý detail, jehož úpravu stále odkládáme, může umocnit dojem ze soukromého prostoru navenek. 

 

bottom of page